Elżbieta Jarmulska –  prezes L&T Group od ponad 10 lat działa na rynku finansowym, administracyjnym oraz na rynku inwestycji alternatywnych.

(…)

Rozmawiając z kobietami o inwestowaniu czy finansach zawsze jestem ciekawa, czy wyniosły taką wiedzę z domu. Rozmawiało się w Pani domu o potrzebie inwestowania czy inwestowało?

W moim domu żyło się raczej myślą “jak przeżyć do 1-szego?”. Zamiast pojęć jak “inwestycja” czy “nadwyżki finansowe” częściej słyszałam słowa “spłata raty” lub “dług”; nie mniej jednak jestem wdzięczna za ten stan rzeczy, ponieważ to on właśnie wpłynął na moją determinację w dążeniu do osiągnięcia niezależności finansowej, a później chęci pomnażania zgromadzonego kapitału.

Jak zaczęło się Pani zainteresowanie inwestowaniem?

Od straty. Wiele lat temu dałam się namówić na polisę z UFK z usługą zarządzania. Wpłacałam regularnie środki i nawet nie sprawdzałam salda, ufałam zarządzającym, którzy obiecali zysk na poziomie 12% rocznie. Po kilku latach, ku mojemu zdziwieniu, zobaczyłam, że jestem stratna 10%. Podziękowałam więc za współpracę firmie zarządzającej moim portfelem i sama spróbowałam swoich sił w odrobieniu strat. Od tej pory na polisolokacie odnotowuję średni zysk na poziomie 10% rocznie.

(…)

Kliknij, żeby przeczytać pełen wywiad.  Wywiad w całości został również opublikowany w książce Pani Anny Smolińskiej pod tytułem “Kobieta Inwestuje”